Vas, glas, ariel, Orrefors.
Underfång i blått med dekor av fåglar. Signerad ORREFORS Ariel Nr9913-507 Olle Alberius. Diameter ca 12,8, höjd 17,7 cm
Obetydligt ytslitage. Fläckar.