Stekfat, kompaniporslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong, 1736-95.

Porslin med dekor av flodlandskap i underglasyrblått. 45 x 38 cm.

Smärre slitage. Glasyrnagg.

Klubbat pris
3 200
307
347
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
14 jan 17:44
3 200 SEK
13 jan 3:39
3 000 SEK
9 jan 7:19
2 700 SEK
8 jan 23:32
2 500 SEK
8 jan 16:54
2 200 SEK
8 jan 16:04
2 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13