Serveringssnurra i teak, diameter ca 43 cm, med 7 glasskålar á 8,5 - 10 cm. Bär tillverkarens stämpel.
Fonduegryta och brännare i gjutjärn med emalj invändigt på platta i teak. Diameter ca 18 cm. Totalhöjd med ställning 22 cm. Bär tillverkarens stämplar.
Medföljer 6 st gafflar, Stelton of Denmark.
Bruksslitage, enstaka nagg.