Eric Löfman, bestickservis, 123 dlr, silver, modell "Uppsala", MGAB Lidköping 1960-tal

Bestående av:
12 efterrättsgafflar, längd 12 cm,
12 förrättsgafflar, 15 cm,
11 förrättsskedar, 15,5 cm,
12 smörknivar, 16 cm,
12 förrättsknivar, 17,5 cm,
12 matskedar, 18,5 cm,
12 matgafflar, 18,5 cm,
12 matknivar, 20,5 cm,
12 fiskknivar, 20 cm,
12 fiskgafflar, 18,5 cm,
2 serveringsskedar, 20,5 cm,
1 slev, 17,5 cm,
1 slev, 13 cm,

Totalvikt 5,410 gram, bestickfodral i tyg medföljer

Åldersrelaterat slitage. Repor.

Auktionen avslutas
1 timme 30 minuter
61 000
5 826
6 616
Utropspris
25 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 63 000 SEK. Läs mer.
Budhistorik (17 bud)
14 jan 17:15
61 000 SEK
14 jan 14:26
59 000 SEK
14 jan 14:26
57 100 SEK
13 jan 16:53
57 000 SEK
13 jan 16:27
55 000 SEK
13 jan 16:27
54 300 SEK
12 jan 16:43
52 100 SEK
12 jan 16:43
50 100 SEK
12 jan 13:18
45 000 SEK
12 jan 13:18
43 000 SEK
11 jan 17:46
42 100 SEK
11 jan 17:46
40 100 SEK
10 jan 15:40
36 000 SEK
10 jan 15:40
35 000 SEK
7 jan 18:29
26 000 SEK
7 jan 18:29
25 000 SEK
7 jan 11:17
20 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Bukowskis Malmö