Kandelaber, silver, Isaac (Icek) Ehrlich, Warszawa, omkring år 1900.
Kandelaber med plats för fem ljus, avtagbar ljusarm för att kunna användas som ljusstake. Med rik dekor i relief, på rund fot med fyra fötter. Ljusarm och fot med stämplar. Höjd 43-67 cm, vikt 1725 gram.
Smärre slitage och bucklor.
Auktionen avslutas
6 dagar 12 timmar
5 200
497
564
Utropspris
5 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 5 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
12 jan 18:59
5 200 SEK
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor