Färglitografiska mappar/bokverk, 2 st, "Röde Orm" av Frans G Bengtsson, 1991
"Röde Orm sjöfarare i västerled" samt "Röde Orm hemma och i österled" av Frans G. Bengtsson med bilder av Jordi Arkö. Kartonnage. Tryckt hos grafiktryckarna, Nacka, utgiven av Galerie Aix, Stockholm 1991. Bladstorlek 43 x 30 cm samt 59 x 43 cm.
Ej fullständigt genomgångna. Kassetter med fläckar och smärre slitage.