Slaglåspistoler 2 st, belgiska, 1800-talets mitt.

En dubbelpipig med Liége-stämpel och graverat boxlås. Kolvdosa. En med oktagonal pipa och graverat boxlås. Dold avtryckare. Kolv med silverinläggningar och skuren dekor. Längd 17,5-21 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
2 600
248
282
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
11 jan 22:39
2 600 SEK
11 jan 22:39
2 500 SEK
11 jan 15:51
2 400 SEK
10 jan 22:13
2 200 SEK
10 jan 22:13
2 200 SEK
9 jan 19:57
2 000 SEK
7 jan 19:13
1 600 SEK
6 jan 16:26
1 500 SEK
5 jan 18:01
1 200 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13