Glasservis, 71 delar, 1900-talets mitt.

Förgylld kant. Består av:
8 rödvinsglas, höjd 17 cm
9 vitvinsglas, höjd 14 cm
8 champagneglas, höjd 18 cm
8 ölglas, höjd 13 cm
7 konjaksglas, höjd 12 cm
6 martiniglas, höjd 10,5 cm
8 likörglas, höjd 13 cm
6 snapsglas, höjd 10,5 cm
10 vattenglas, höjd 10 cm
1 olivskål med olika dekorationer, höjd 13 cm.

Små skillnader i storlek och variationer i glastjocklek. Smärre åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

150
1 581
172
Utropspris
400 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
30 dec 2025 20:19
150 EUR