Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Glasservis, 74 delar, 1900-talets mitt.

Förgylld kant. Består av:
9 rödvinsglas, höjd 17 cm
10 vitvinsglas, höjd 14 cm
8 champagneglas, höjd 18 cm
8 ölglas, höjd 13 cm
6 konjaksglas, höjd 12 cm
6 martiniglas, höjd 10,5 cm
10 likörglas, höjd 13 cm
6 snapsglas, höjd 10,5 cm
10 vattenglas, höjd 10 cm
1 olivskål med olika dekorationer, höjd 13 cm.

Små skillnader i storlek och variationer i glastjocklek. Smärre åldersrelaterat slitage.

Auktionen avslutas
6 dagar 16 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
350 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 30 EUR. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Mastokatu 4-6, Helsinki - V6