Fohundar, ett par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft.

Parställda med vardera brokadboll samt valp under framtassen, glaserade i grönt, gult, vitt och grönt. Höjd ca 44 cm.

Slitage. Nagg. Retuscher. Lagning.

Utropspris
4 000 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13