Madeleine Pyk – en samling F769

Glasuppsättningar, 2 st snarlika Italien 1950-tal.

Rött glas med påmålade silver dekorationer
Karaff och snapsglas, 6 st med italienska stadsvyer. Höjd 21 cm och 5 cm.
Kanna och vinglas, 6 st medblomdekorationer. Höjd 24 cm och 13 cm.

Åldersrelaterat bruksslitage. Anlöpningar. Helhetsintrycket är gott.

140
1 476
160
Utropspris
250 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
2 jan 11:50
140 EUR
1 jan 22:36
50 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977