Slipad och förgylld dekor. På kvadratiska fötter.
12 rödvinglas, höjd 13,5 cm.
12 sherryglas, höjd 9 cm.
6 snapsglas, höjd 11,3 cm.
14 selterglas, höjd 9 cm.
5 medföljande selterglas med förgylld dekor, höjd 9 cm.
Smärre slitage. Micronagg. Enstaka exemplar med avskavd förgyllning. Ett vinglas med smärre nagg på foten.