Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Bålskål, spilkum och bärtallrikar, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.

Bålskålen med figurscener i famille rose. Diameter 26,3 cm. Spilkum med dekor i famille rose av blommor. Diameter 13.5 cm. Bärtallrikar med dekor av blommande trädgård. Diameter 16.5 cm.

Skador, lagningar.

Proveniens

Private Swedish collector.

Auktionen avslutas
6 dagar 16 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V9