Bordssked svensk spetsig, 18.5 cm
Serveringssked med dekor av gren och blad 17,5 cm
Kompottsked 17 cm
Marmeladsked 14 cm
Saltspade 9 cm
Moccasked 10,5 cm
Tesked gammal fransk 14 cm
Sillgaffel 13 cm
2 kaffeskedar spetsig 13 cm
Tesil 12 cm
Sockertång 10 cm
Rund servettring med pärlbård diameter 4 cm
Rund servettring med mönster diameter 4,5 cm
Total vikt 265 gram.
Gravyr, bucklor, slitage, bristningar.