Damarbetsbord, Louis XV-stil, omkring år 1900.

Fanerat med olika träslag bl a palisander, intarsiadekor av mönster, svängda ben, beslag i mässing, skivan med uppfällbart lock ovan textilinrett fack. Bredd 66, djup 39, höjd 75 cm.

Smärre fanerskador, torrsprickor och slitage.

Auktionen avslutas
6 dagar 18 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - H134