Invändigt förgyllda.
Bägare på fot, gåvogravyr, Edvard Emanuel Pettersson, Stockholm, 1873. Höjd 15,5 cm.
Bägare med svisselerad dekor, gåvogravyr, Bernhard Wilhelm Ivarsson, Nyköping, 1832. Höjd 14 cm.
Gräddkanna, otydliga stämplar, troligen Söderhamn, tidigt 1800-tal. Höjd 11 cm.
Gräddkanna, gåvogravyr, Gustaf Folcker, Stockholm, 1856. Höjd 8 cm.
Fat med graverat vapen, CG Hallberg, Stockholm, 1908. Diameter 18 cm.
Total vikt 624 gram.
Slitage. Bucklor.