Grafikmapp, fjorton finländska poeter och konstnärer, Eurographica Helsingfors 1978.

Mappen med fjorton grafiska grafisk blad signerade med blyerts samt en diktsamling. Konstnärer: Juhana Blomstedt, Simo Hannula, Kimmo Kaivanto, Raimo Kanerva, Pentti Kaskipuro, Kauko Lehtinen, Juhani Linnovaara, Pentti Lumikangas, Ernst Mether-Borgström, Marjatta Nuoreva, Lars-Gunnar Nordström, Gunnar Pohjola, Väinö Rouvinen, Sam Vanni.
Bladstorlek ca 50 x 35 cm.

Helhetsintrycket är gott. Mappens pärmen med slitage.

Auktionen avslutas
6 dagar 21 timmar
800
8 352
905
Utropspris
1 000 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 820 EUR. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
21 jan 17:31
800 EUR
21 jan 17:31
700 EUR
21 jan 17:31
500 EUR
21 jan 17:23
400 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Eino Ailoranta
Eino Ailoranta
Assisterande värderare
+358 (0)50 4764775

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Mastokatu 4-6, Helsinki - F100