FAT, 3 st, tenn, 1700/1800-tal.

Nils Georg Nordstrand, Lund(1801-14/17), Lars Persson Borgström Göteborg 1755 eller 1772 samt otydligt stämplad. Rund form. Diam 36-37.

Skador. Spricka. Slitage. Bucklor. 2 med pålödda upphängningsanordningar.

Utropspris
1 200 SEK