FOTOGRAFISKT TRYCK, ASKFAT SAMT MANSCHETTKNAPPAR. 1930-50-tal.

Inramat fotografiskt tryck föreställande Kung Gustaf V i ordensprydd uniform, tryck autograf samt årtal 1858-1938, bildstorl 14 x 19. Askfat av glas, Orrefors, etsad dekor av Kung Gustaf VI Adolfs krönta namnschiffer, diam 13. Manschettknappar av silver med emalj och dekor av Kung Gustaf VI Adfolf och Drottning Louises krönta namnschiffer, K Andersson, 1962. I blått originaletui.

Slitage.

Proveniens

1:e Hovintendent Nils Millar.

Utropspris
1 000 SEK