Madeleine Pyk – en samling F769

POKALER, ett par, horn och nysilver, Stockholm, 1900-talets början.

På fyra fötter. Två med ball and claw avslutning. Svängd hornform. Lock med dekor av sittande barn på dryckestunna. H 34.

Slitage. Smärre bucklor. Delvis lösa nysilverfattningar.

Utropspris
1 500 SEK