Form, kaffekanna, kaffepetter samt kruka med lock. H 16-30.
Slitage, repor, bucklor. Form med kapade ben. Kaffekanna med löst handtag, lagning och saknad lockknopp. Kaffepetter med skadad pip. Kruka med lagning i botten.