PARTI SILVER, 4 delar. Bla Löfman, Mema, Uppsala 1988 samt BÄGARE, Ryssland, 1800-tal.

Ask med lock krönt av krona ( h 6) bägare med graverad dekor av bladslingor (h 5,5) samt 2 skålar (diam 7-10).

Bucklor, slitage.

Utropspris
1 000 SEK