LJUSSTAKE, argent haché, rokoko, Anders Westerbergs änka, Stockholm, 1768 eller 1771.

Balusterformad med svängda knäckar, fylld fot. H 20.

Slitage, lagning. Borrat hål i fot.

Utropspris
800 SEK