SPARBÖSSOR, 3 st, gjutjärn, 1900-tal.

Kvinna, man samt ask dekorerad med pojke och texten: Press the lever ligthly. Whatch my tongue appear. Save a penny nightly. Make your fortune here. H 16-18

Smärre slitage och färgbortfall.

Utropspris
1 000 SEK