Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

Samlarföremål Leksaker
19869
DOCKSERVIS samt DOCKA, 1900-tal.
Dockservis samt docka, 1900-tal.

Servis i porslin med mönstret Willow i underglasyrblått. Tekanna med lock, sockerskål med lock, gräddkanna, två mindre koppar varav en med fat, samt tre större koppar med fat. Vissa delar stämplade Import. Docka i plast märkt Made in Japan. H ca 55. Klänning medföljer.

Dockan med lagningar och enstaka sprickor.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
400 SEK