Servis i porslin med mönstret Willow i underglasyrblått. Tekanna med lock, sockerskål med lock, gräddkanna, två mindre koppar varav en med fat, samt tre större koppar med fat. Vissa delar stämplade Import. Docka i plast märkt Made in Japan. H ca 55. Klänning medföljer.
Dockan med lagningar och enstaka sprickor.