SKRIN, tenn, 1920-tal.

SKRIN, tenn, 1920-tal.

Svart målat träskrin med lock och långsidor av tenn. Locket med driven dekor föreställande Athena. Invändigt två fack. L26, b 18, h 4.

Inskription. Färgbortfall, repor. Ojämn botten.

Utropspris
1 000 SEK