TENNFAT MED BENSTÄLLNING, stämplat Goodwin, England 1700-tal.

Diam 51, brunbonad benställning, fyra svarvade ben med tvärslå och dekor av lejonmaskaroner. 30 x 30, h 53.

Slitage, repor. Benställningen troligen ursprungligen delar av en stol.

Utropspris
1 500 SEK