PARTI KLOCKOR SAMT SILVERSKEDAR, 4 delar, bla Nils Wendelius, Uppsala 1800-tal.

Väckarur med förgylld ram, dekor av bevingad genius med ankare. Herrfickur, silver, Havila Watch Co, Geneve. Matsked samt kaffesked i silver. L 7-19.

Slitage och bucklor med smärre anlöpningar.

Utropspris
600 SEK