Nyrenässans. Ett par ljusstakar. Skål på fot. Bägare med lock. Tekanna med tillhörande gräddkanna och sockerskål. Kaffekanna med tillhörande gräddkanna och sockerskål. H 10-29.
Slitage och repor. Smärre bucklor. En ljusmanschett saknas.