PARTI AUTOGRAFER, ca 150 st, mest svenska idrottsmän. 1940-50-tal.

Fem autografblock med bla Jersey Joe Walcott världsmästare tungviktsboxning 1951, Herb Mc Kenley, Lennart "Carla" Carlström, Rudolf "Putte" Kock, Henry "Garvis" Carlsson, Tjadden Hällström. Även bla Sven Jerring samt ett brevkort med några rader från Per Anders Fogelström.

Slitage, ej genomgångna.

Utropspris
700 SEK