Vit samt blå glasyr.
Tolv assietter. Elva koppar med fat. Sex äggkoppar.
Fyra extra fat medföljer. bruksslitage, tillverkningsdefekter. Fyra delar med smärre glasyrsprickor i botten. Tre delar med fotringsnagg samt en del med smärre spricka vid fotringen. En äggkopp med nagg