Kopparkittel, förtennad invärtes. H 33.
Ljusstakar, ett par, mässing. H 20.
Kärl, 2 st, mässing, Skultuna. H 22-30.
Kärl, koppar. H 27.
Butelj, koppar, H 20.
Slitage, repor, bucklor mindre hål.