PARTI NYSILVER, 8 delar, 1900-tal.

Såsskål, bordssurtout, sockerskål på fot, set med sockerskål och gräddkanna på bricka, skålfat, skål på fot med svärtad träsockel. H 8-24

Bruksslitage, smärre rispor etc.

Utropspris
1 000 SEK