BESTICK, 122 delar, nysilver, mestadels Gense, 1900-tal.

Teskedar, 7 st.
Moccaskedar, 8 st.
Fiskgafflar, 12 st.
Fiskknivar, 12 st.
Fruktgafflar, 8 st.
Fruktknivar, 8 st.
Bordsgafflar, 12 st.
Bordsknivar, 8 st.
Bordsskedar, 9 st.
Matgafflar, 12 st.
Matknivar, 12 st.
Matskedar, 12 st.
Smörknivar med ställ, 4 st.
Tårtspade.
Tårtkniv.
Kräftgafflar, "Svensk spets", 8 st.
Kräftknivar, "Svensk spets", 8 st.

Bruksslitage, repor, monogramgravyr.

Utropspris
1 500 SEK