GRAFISKA BLAD, 3 st, England, 1700/1800-tal.

Humoristiska teatermotiv. Kopparstick, J. Roberts. Mr David Garrik utklädd som kvinna i "The Provoked Wife" av John Vanbrugh, London, 1776. 17 x 10,5. Kolorerat kopparstick av W. Herbert Lambeth och Robert Wilkinson, London 1809. "From Kirkmann's Drolls". 30x 21. Färglitografi av Villain efter Thomas. "Polichinell et Grotesques". "Loges de Teatres". 28 x 35.

Missfärgningar. Veck.

Utropspris
1 500 SEK