PARTI TENN, 5 delar, bl.a. Firma Svenskt Tenn, 1931-1954.

Kaffekanna. Klotformad med svärtat handtag. GAB Svenskt Tenn, 1925. H 12. Coaster med träbotten. Stämplad med änglamärket D9. Diam 18. Cylinderformad burk, tenn och bakelit. Lockknopp i form av kvinnoansikte. H 19. Bägare på fot, 1933. H 14. Bricka, tenn med infällda svarta kakelplattor. L 50, b 16.

Slitage. Burk med inskription. Handtaget löst.

Utropspris
1 500 SEK