24771
BRICKA, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1932.
Bricka, tenn, firma svenskt tenn, 1932.

Rund med motiv av Noaks ark och duvan med olivkvisten. Diam 37.

Slitage och repor samt smärre bucklor.

Övrigt

1 Mos 8:11
Om kvällen kom den tillbaka till honom, och då hade den ett friskt blad från ett olivträd i näbben. Då förstod Noa att vattnet hade sjunkit undan från jorden.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
900 SEK