MÅLKÄRL SAMT GRÖTSKÅL, tenn, Sverige, 1700-tal.

Kannan märkt på locket 1720. H 19. Skålen, Carl Hindrich Husberg 1780-1799. Nyköping. Diam. 21.

Skador, bucklor, lagningar.

Utropspris
400 EUR