DOCKSKÅP MED MÖBLER, 1800-tal.

Delvis bemålat i grönt, tak i grått. Två våningar med vind samt källare. Glasförsett dörrpar. Krön med dekor av patellage, skuren dekor runt fönster, skorsten. Originalmöbler i form av soffgrupp, spegel med konsolbord, säng, stolar, husgeråd mm. Elektrifierat. L 82, b 51, h 161.

Skador på dekoren, lösa delar samt delar saknas. Nötskador, samt färgbortfall. Kompletterade delar på nedre vänstra luckan. Fogsprickor. Generella skador och slitage. Möblemanget med slitage och sakdor, ej genomgångna. Ej funktionstestad.

Utropspris
10 000 SEK