GRÖTSKÅL, tenn, Gustav Silov, Vimmerby 1852.

Rund, på fotring, välvt lock med knopp. Handtag. Diam 21, h 18.

Slitage, bucklor, repor, bristningar. Namngravyr.

Utropspris
1 500 SEK