Allmoge
256008

STÅNDSSKÅP, Rättvik, daterad 1802.

Kurbitsmåleri och drickamåleri, profilerat krön, dörrpar, avslutande låda, hyllinredning, skedhylla, beslag i smidesjärn. L 126 B 56 H 210.

Slitage. Delvis senare måleri. Avslag.

Utropspris
6 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?