25857
KAFFESERVIS, tot 24 delar, porslin, nyrokoko, sekelskiftet 1800/1900.
1900
1900

Vit glasyr med målad gulddekor i form av blad. Kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock, 12 kaffekoppar med fat, 9 assietter med tryckt motiv av bevingade putti medföljer.

Smärre nagg på flera delar samt bruksslitage.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 000 SEK