Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

SPEGEL, gustaviansk stil, omkring år 1900.

Förgylld och bronserad. Rak form med rosettkrön, antikiserande motiv av kvinnor bakom glas. Dekor av pärlstav. H 200, b 67.

Smärre skador, spegelglaset med anlöpningar.

Utropspris
4 000 SEK