Furniture Mirrors
259105

SPEGEL, gustaviansk stil, omkring år 1900.

Spegel, gustaviansk stil, omkring år 1900.

Förgylld och bronserad. Rak form med rosettkrön, antikiserande motiv av kvinnor bakom glas. Dekor av pärlstav. H 200, b 67.

Smärre skador, spegelglaset med anlöpningar.

Droit de suite: No
Location:
Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Recommendations