VAS, försilvrat tenn, CG Hallberg, jugend 1900-talets första hälft, trol producerad av J.P. Kayser, Krefeld, Germany.

Reliefdekor, kvinnor. Design förmodligen Karl Gayer. Kayzerzinn. H 29.

Slitage, silverbortfall, bräckage i kant.

Utropspris
4 000 SEK