SERVERINGSVAGN, Josef Frank för Firma Svenskt Tenn, formgiven 1954.

Modell 2177. Mahogny. Värmeplatta från Elektro-Helios. Två hyllplan. Hjul av mässing och plast. L 82, b 62, h 72.

Bruksslitage. Märken och repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK