PUNSCHKYLARE, tenn. Artium, 1931.

Bukig form på lejontassar. I sidan hänklar med lejonmaskaroner samt numrerade fack för muggar I-VI. H 29, diam ca 26.

Bruksslitage. Muggar saknas.

Utropspris
1 500 SEK