278021

Bruno Mathsson

(Sverige, 1907-1988)
Karmstol, "miranda", bruno mathsson, 1900-talets andra hälft.

KARMSTOL, "Miranda", Bruno Mathsson, 1900-talets andra hälft.

Böjträ med brunsvart flätad sadelgjord. Brännmärkt "Bruno Mathsson Design Made in Sweden".

Ställvis slitage. Repor. Fläckar. Smärre smutsrester.

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer