Ring, cabochonlipad sten med rutiler, mästarstämplad GK, Stockholm, 1964, st 16,25/51. Ring, cabochonslipad tigeröga, st ca 16/50. Ring med cabochonslipad grön sten, st 16,25/51.
Bruksslitage.